Description
Maximize product tracking with Hana’s TX2212 RFID inlays: Perfect for apparel and accessories, ensuring secure, long-range readability. Experience quality and precision!
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 22.625 x 15 mm (0.89" x 0.59") |
| Web Width | 38.135 mm (1.5") |
| IC | NXP UCODE 8 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 19.05 |
| Inlays Per Roll | 15000 |
| Related product(s) | TX2212BU8 |