Description
Optimize your tracking with Hana’s TX7014 Inlays: A superior RFID tagging solution for retail/apparel, industrial manufacturing and agriculture/food production.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 73 x 17 mm (2.87" x 0.67") |
| Web Width | 79.375 mm (3.13") |
| IC | Impinj M750 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec I Spec L Spec O Spec Q Spec R Spec W5 Spec W6 Spec Y Spec Y2 |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 22.225 |
| Inlays Per Roll | 13000 |
| Related product(s) | PORTO M750 - TX7014BM750 PORTO M750 - TX7014B85M750 |