FLEET UCODE 9 – TX7010AU9-WW
The perfect fit for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Optimize your assets with Hana’s TX7010 Inlays: A top-tier RFID tagging solution for inventory, apparel and essentials. Superior tracking and quality.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 73 x 13.5 mm (2.87" x 0.53") |
| Web Width | 79.375 mm (3.13") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay, Multi-lane 2 AC Dry Inlay, Multi-lane 4 AC Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec I Spec L Spec O Spec Q Spec R Spec W5 Spec W6 Spec Y Spec Y2 |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 18000 |
| Related product(s) | FLEET UCODE 9 - TX7010CU9 FLEET UCODE 9 - TX7010BU9 FLEET UCODE 9 - TX7010AU9 FLEET UCODE 9 - TX7010A85U9 |