Description
Small-size retail tagging with Hana’s TX4428 inlays: Top read range for apparel and fashion tracking and inventory precision.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 44 x 28 mm (1.73" x 1.1") |
| Web Width | 53.5 mm (2.11") |
| IC | Impinj M830 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| Alternative delivery format(s) |
Paper face Dry Inlay, Wide Web |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec I Spec L Spec O Spec Q Spec R Spec W5 Spec W6 Spec Y2 |
| Features |
AutoTune V3 adaptive RF tuning Protected Mode tag data protection Supports Gen2X |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 34.925 |
| Inlays Per Roll | 35000 |
| Related product(s) |
TIGRE M830 - TX4428AM830-WW TIGRE M830 - TX4428BM830 |