BRAVA UCODE 9 β TX4216EU9-WW
Ideally suited for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Hana’s TX4216 inlays: Your small size solution for diverse RFID tagging in supply chain, inventory, apparel, and healthcare. Enhance efficiency!
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 45 x 19 mm (1.77" x 0.75") |
| Web Width | 50.8 mm (2") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay, Wide Web Dry Inlay |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec Q Spec W5 |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 22.225 |
| Inlays Per Roll | 13000 |
| Related product(s) | BRAVA UCODE 9 β TX4216E57U9 BRAVA UCODE 9 β TX4216EU9 |