Description
Revolutionize retail with Hana’s TX2121 inlays: Ultimate RFID tags for apparel and cosmetics, ensuring top-tier tracking and inventory precision.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | Ø 21 mm (0.83") |
| Web Width | 35 mm (1.38") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay, Wide Web |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 28.575 |
| Inlays Per Roll | 16000 |
| Related product(s) | TX2121AU9-WW |