Description
Maximize product tracking with Hana’s TX2212 UHF RFID inlays: Perfect for apparel and accessories, ensuring secure, long-range readability. Experience quality and precision!
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 25.6 x 16.25 mm (1.01" x 0.64") |
| Web Width | 30.16 mm (1.19") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Dry Inlay, Wide Web |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 19.05 |
| Inlays Per Roll | 15000 |
| Related product(s) | TX2212AU9 |