Description
Boost retail with Hana’s smart TX3320 inlays: Precision tracking for a wide veriety retail/apparel applications. Experience unparalleled quality and performance in a small form!
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 33 x 20 mm (1.3" x 0.79") |
| Web Width | 45 mm (1.77") |
| IC | Impinj M730 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| Alternative delivery format(s) | Paper face |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 25.4 |
| Inlays Per Roll | 50000 |
| Related product(s) | TX3320AM730-WW |