Description
Revolutionize item-level tagging with Hana’s TX4210 inlays: Recommended serving a multitude of (retail) industries and applications, including Beauty & Personal Care, Healthcare and Apparel
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 47.5 x 13.38 mm (1.87" x 0.53") |
| Web Width | 53.975 mm (2.13") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 18000 |
| Related product(s) | TX4410AU9 |