Description
Optimize your assets with Hana’s TX7010 Inlays: A top-tier RFID tagging solution for inventory, apparel and essentials. Superior tracking and quality.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 70 x 10 mm (2.76" x 0.39") |
| Web Width | 73.5 mm (2.89") |
| IC | NXP UCODE 8 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 55000 |
| Related product(s) | - |