Description
Optimize your tracking with Hana’s TX7014 Inlays: A superior RFID tagging solution for retail/apparel, industrial manufacturing and agriculture/food production.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 73 x 17 mm (2.87" x 0.67") |
| Web Width | 79.375 mm (3.13") |
| IC | Impinj R6P |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay, Wide Web Dry Inlay |
| User memory | 128/96-bit |
| EPC memories | 32/64-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec I Spec L Spec O Spec Q |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 22.225 |
| Inlays Per Roll | 13000 |
| Related product(s) | PORTO R6P - TX7014BR6P PORTO R6P - TX7014AR6P |