Description
Optimize your tracking with Hana’s TX7014 Inlays: A superior RFID tagging solution for retail/apparel, industrial manufacturing and agriculture/food production.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 70 x 14 mm (2.76" x 0.55") |
| Web Width | 73.5 mm (2.89") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web Dry Inlay, Wide Web Paper face |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories |
Spec F Spec I Spec L Spec Q Spec R Spec W5 Spec W6 Spec Y Spec Y2 |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 22.225 |
| Inlays Per Roll | 40000 |
| Related product(s) | TX7014AU9 TX7014A85U9 PORTO UCODE 9 - TX7014B85U9 PORTO UCODE 9 - TX7014BU9-WW |