TX9508AM730-WW
Slim-sized flexibility suitable for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Hana’s TX9508 slim-sized inlays: Suitable for a wide variety of RFID tagging applications, including Supply Chain, Inventory and Logistics, Apparel and Item-Level Retail, and Returnable Transport Units (RTUs).
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 98.38 x 12.38 mm (3.87" x 0.49") |
| Web Width | 104.775 mm (4.13") |
| IC | Impinj M730 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) |
Dry Inlay, Wide Web Dry Inlay |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 18000 |
| Related product(s) |
TX9508A108M730 TX9508AM730 |