TX9508AM750
Slim-sized flexibility suitable for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Hana’s TX9508 slim-sized inlays: Suitable for a wide variety of RFID tagging applications, including Supply Chain, Inventory and Logistics, Apparel and Item-Level Retail, and Returnable Transport Units (RTUs).
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 95 x 8 mm (3.74" x 0.31") |
| Web Width | 98.4 mm (3.87") |
| IC | Impinj M750 |
| Delivery format | Dry Inlay |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay, Wide Web Paper face |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 55000 |
| Related product(s) | TX9508A108M750 TX9508AM750-WW |