TX9508AM830-WC
Slim-sized flexibility suitable for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Hana’s TX9508 slim-sized inlays: Suitable for a wide variety of RFID tagging applications, including Supply Chain, Inventory and Logistics, Apparel and Item-Level Retail, and Returnable Transport Units (RTUs).
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 98.38 x 12.38 mm (3.87" x 0.49") |
| Web Width | 104.775 mm (4.13") |
| IC | Impinj M830 |
| Delivery Format | Wet Clear |
| Alternative Delivery Format(s) |
Paper face Dry Inlay, Wide Web Dry Inlay |
| User Memory | n/a |
| EPC Memories | 128-bit |
| TID Memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC Categories | - |
| Features |
AutoTune V3 adaptive RF tuning Protected Mode tag data protection Supports Gen2X |
| Frequency Bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International Standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 18000 |
| Related Product(s) | TX9508AM830-WW TX9508M830 TX9508AM830 |