SPEAR UCODE 9 – TX9508DU9-WF
Slim-sized flexibility suitable for a wide variety of RFID tagging applications
Description
Hana’s TX9508 slim-sized inlays: Suitable for a wide variety of RFID tagging applications, including Supply Chain, Inventory and Logistics, Apparel and Item-Level Retail, and Returnable Transport Units (RTUs).
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 98.38 x 12.38 mm (3.87" x 0.49") |
| Web Width | 104.775 mm (4.13") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Wet White Film |
| Alternative delivery format(s) | Wet Clear Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web Paper face |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | ARC Certified |
| ARC categories | Spec F, Spec I, Spec L, Spec O, Spec Q, Spec R, Spec W5, Spec W6, Spec Y2 |
| Features | Brand Identifier, Memory Safeguard, Pre-serialized 96-bit EPC, Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards | EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 15.875 |
| Inlays Per Roll | 15000 |
| Related product(s) | SPEAR UCODE 9 - TX9508DU9-WC SPEAR UCODE 9 - TX9508DU9 SPEAR UCODE 9 - TX9508D108U9 SPEAR UCODE 9 - TX9508DU9-WW |