Description
Discover Hana’s TX9313 series inlays: Ideal for global retail & supply chain, excelling on various materials. Versatile, optimized 100 mm / 4 inch form factor, and multiple IC options available.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 96 x 19 mm (3.78" x 0.75") |
| Web Width | 104.775 mm (4.13") |
| IC | NXP UCODE 8 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web |
| User memory | n/a |
| EPC memories | 128-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | - |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 25.4 |
| Inlays Per Roll | 11000 |
| Related product(s) | TX9319AU8 TX9319A108U8 |