Description
Excellent global performance with Hana’s TX9424 inlays: Dedicated to support the global supply chain, industrial sectors, and sports timing, these inlays deliver unprecedented performance in challenging conditions and across various materials.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 94 x 24 mm (3.7" x 0.94") |
| Web Width | 108 mm (4.25") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Dry Inlay, Wide Web |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay Wet Clear Paper face |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features |
Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards |
EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 31.75 |
| Inlays Per Roll | 15000 |
| Related product(s) | TX9424AU9 TX9424AU9-WC TX9424AU9-WW |