Description
Excellent global performance with Hana’s TX9424 inlays: Dedicated to support the global supply chain, industrial sectors, and sports timing, these inlays deliver unprecedented performance in challenging conditions and across various materials.
Datasheet download
Order Samples
Technical information
| Antenna Size | 97 x 27 mm (3.82" x 1.06") |
| Web Width | 104.775 mm (4.13") |
| IC | NXP UCODE 9 |
| Delivery format | Paper face |
| Alternative delivery format(s) | Dry Inlay Dry Inlay, Wide Web Wet Clear |
| User memory | 32-bit |
| EPC memories | 96-bit |
| TID memories | 96-bit |
| ARC | - |
| ARC categories | - |
| Features | Brand Identifier Memory Safeguard Pre-serialized 96-bit EPC Untraceable |
| Frequency bands | UHF 860 - 960 MHz |
| International standards | EPC Global Gen2v2 ISO/IEC 18000-63 |
| Web Pitch | 31.75 |
| Inlays Per Roll | 9000 |
| Related product(s) | TX9424AU9 TX9424A108U9 TX9424AU9-WC |